ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

06.07.2020 | 17:14

6 липня під головуванням міського голови Олексія Цибка відбулася робоча нарада з питання водопостачання міста. У нараді взяли участь народний депутат України Сергій Рудик, депутат обласної ради-помічник народного депутата Валентина Далібожак, секретар Партії Зелених Тетяна Будун.

Міський голова разом з присутніми керівниками КП «ВодГео» (різних періодів) зазначили, що на даний час у підприємства в наявності 27 свердловин, 7 нині вийшли із робочого стану, 5 нових бурилися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. На даний час необхідно першочергово очистити 7 свердловин та придбати 4 нових насоси. Для цього необхідно біля 400 тис. грн. – кошти у бюджеті є, необхідно лише рішення сесії щодо перерозподілу коштів і через два тижні місто може отримувати воду цілодобово. Об’єктивною причиною нинішньої ситуації у проблеми подачі води є факт, що на 1,15 м знизився рівень води у свердловинах.

У 2019 році підприємство прочистило 6 свердловин та замінило 10 насосів, у 2020 році планується прочистити 6 свердловин та розпочата процедура по закупівлі ще 4-х насосів. Окремо було висвітлено питання розміру тарифів у порівнянні з іншими містами обласного підпорядкування – він є середнім. В той же час керівники підприємства зазначали, що при порівнянні тарифу необхідно враховувати протяжність труб, місце забору води – свердловини чи річка, наявність каналізації.

Міський голова також зазначив, що місто готове придбати за 1,5 млн. грн. гідродинамік для прочистки вуличних стоків води.

Народний депутат Сергій Рудик зазначив, що виконані роботи по бурінню 5 свердловин у 2016-2018 роках на загальну вартість 1,7 млн. грн (роботи виконували обласні підрядчики) не були доведені до логічного завершення. Також народний депутат цікавився ефективністю роботи повітрядувки, яка використовується при очищенні води - засіб придбаний при сприянні Сергія Рудика. Валентина Далібожак проінформувала , що у 2019 році домоглася виділення з обласного бюджету коштів у сумі 1,036 млн. грн. для реалізації проєкту по очищенню стоків, з міського бюджету було виділено 258 тис. грн. Але обласні екологічні служби ще затребували біля 360 тис. грн. для проведення робіт з геодезії та геології. На завершення зустрічі народний депутат Сергій Рудик зазначив, що недостаток зазначених коштів він виділить із свого благодійного фонду.

Тетяна Будун підняла питання щодо дотримання санітарних норм та упередження можливих екологічних катастроф.

По завершенню наради міський голова разом із народним депутатом України проїхали оглянути очисні споруди підприємства.

9 серпня

16.00 V тур Першості Черкаської області з футболу серед аматорських команд першої ліги, Стадіон "Авангард"

covid-19

NSZU