ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

05.06.2020 | 10:19

Надомна (дистанційна) робота набуває все більшої популярності, особливо в умовах карантину. Віддалена робота допомагає зекономити витрати на дорогу та дає змогу оптимізувати особистий час. Проте, як здійснюється оформлення працівника на надомну роботу, який має правовий статус, та який вид договору укладається в такому випадку?

Надомна (дистанційна) робота — це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця (ст. 60 КЗпП).

Пріоритет на укладення трудового договору про надомну роботу мають такі категорії осіб:
- жінки, які мають дітей до 15 років;
- люди з інвалідністю та пенсіонери;
- працівники, яким за медичними показаннями рекомендована надомна робота;
- працівники, зайняті на сезонних роботах та студенти, які навчаються на денному відділенні;
- працівники, які з об’єктивних причин не можуть бути зайняті безпосередньо на виробництві в цій місцевості.

ЯКИЙ ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ?

Перед прийняттям працівника на віддалену роботу роботодавець повинен переконатись, що його місце роботи відповідає законодавчим вимогам. Адже організація трудових процесів у надомних умовах допускається лише для осіб, які мають необхідні житлово-побутові умови, а також практичні навички.

Обстеження житлово-побутових умов громадян, що мають бажання працювати вдома, здійснюється представниками роботодавця та профспілкового органу, а у деяких випадках і представників санітарного та пожежного нагляду (п. 9 Положення № 275).

Результати обстеження житлово-побутових умов оформлюються актом. Під час обстеження звертається увага (і відображається в акті) на те, чи не створить виконання надомником дорученої роботодавцем роботи незручностей сусідам, адже згідно з пунктом 12 Положення № 275 доручати надомникам виконання таких робіт заборонено.

Укладення трудового договору про надомну роботу оформляється наказом. Оскільки в законодавстві про працю не визначено особливого порядку або умов оформлення трудових договорів з працівниками-надомниками, то на них поширюється дія тих самих норм трудового законодавства, що й на будь-яких інших працівників (не надомників). Тому з працівниками-надомниками може укладатися як строковий, так і безстроковий трудовий договір.

Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

ЯК ОПЛАЧУВАТИ НАДОМНУ РОБОТУ?

Якщо працівник і роботодавець письмово не домовились про інше, дистанційна (надомна) робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені діючим трудовим договором.

Інформація СМРЦЗ

16 липня

17.00 - сесія міської ради

17 -18 липня