ІНВЕСТИЦІЙНИЙ АТЛАС НАДРОКОРИСТУВАЧА

Образ Ветерана

24.06.2020 | 12:14

Правовий висновок №6/06-14 від 16.06.2020 щодо наданих депутатами міської ради пропозицій про внесення додаткових питань до затвердженого порядку денного

Розпорядженням міського голови від 23.03.2020 №72-р на 06.04.2020 було призначено чергову ХХІІ (122) сесію міської ради VII скликання.

На початку сесії було затверджено порядок денний, який складався з 116 питань. На першому пленарному засіданні з затвердженого порядку денного депутатами було прийнято рішення лише з 48 питань порядку денного. Після чого, окремі депутати міської ради залишили сесійну залу, у зв’язку з чим, внаслідок відсутності кворуму міським головою було оголошено перерву.

Протягом квітня – червня 2020 року міським головою неодноразово скликалися сесії міської ради, однак у зв’язку з відсутністю кворуму вони не проводилися.

Підставою відмови депутатів від реєстрації на чергове засідання сесії міської ради стали неправомірні вимоги групи депутатів про включення до вже затвердженого порядку денного нових питань, що є порушенням Регламенту роботи Смілянської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 27.12.2018 № 88-3/VII (надалі – Регламент) виходячи з наступного.

У відповідності до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основним документом що регулює порядок проведення сесій Смілянської міської ради є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламент роботи Смілянської міської ради, затверджений рішенням міської ради від 27.12.2018 №88-3/VII (надалі – Регламент).

Відповідно до ч. 1. ст. 42 Регламенту, проект порядку денного підлягає затвердженню на початку першого пленарного засідання сесії ради, для чого головуючий оголошує розгляд питання "про порядок денний сесії ради" у такій послідовності:

а) внесення та обговорення пропозицій про вилучення окремих питань з розгляду;

б) внесення та обговорення пропозицій про можливість включення до проекту порядку денного додаткових питань, якщо вони підготовлені відповідно до вимог цього регламенту;

в) голосування проекту порядку денного за основу – більшістю голосів від загального складу ради;

г) вилучення окремих питань з розгляду - більшістю голосів від загального складу ради;

д) включення додаткових питань до розгляду, якщо вони підготовлені відповідно до вимог цього регламенту - більшістю голосів від загального складу ради;

е) затвердження порядку денного в цілому - більшістю голосів від загального складу ради;

На першому пленарному засіданні порядок денний було затверджено в цілому одноголосно.

Статтею 43 Регламенту передбачено, що питання затвердженого порядку денного сесії ради, як правило, розглядаються у тій черговості, у якій вони були затверджені. Лише в окремих випадках черговість розгляду питань може бути змінено за рішенням ради, прийнятим процедурним рішенням ради після обговорення за скороченою процедурою.

Частиною 5 ст. 43 Регламенту встановлено, що під час роботи сесії пропозиції про зміни її порядку денного можуть вноситись:

а) міським головою;

б) секретарем ради;

в) постійною комісією;

г) депутатською фракцією/групою;

д) за поданням депутатів.

При цьому ч. 6 ст. 43 Регламенту визначено, що для внесення до порядку денного сесії питань про відміну рішення ради, прийнятого на поточній сесії, внесення доповнень та поправкою до нього, а також до регламенту, необхідна більшість голосів депутатів від загального складу ради.

Тобто, виходячи з контексту вищезазначених статей та розділу Регламенту, в якому вони викладені (Підрозділ 3. Порядок денний сесії) вбачається можливість внесення до затвердженого порядку денного лише питань про відміну рішення ради, прийнятого на поточній сесії, а також внесення до рішення прийнятого на поточній сесії доповнень та поправок.

Включення нових питань до затвердженого на поточній сесії порядку денного ні Регламентом роботи Смілянської міської ради, затвердженим рішенням міської ради від 27.12.2018 № 88-3/VII ні Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено.

З повагою,

начальник юридичного відділу Андрій Журіда