Муніципальний розвиток

Асоціація міст України

Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

Фонд соціального страхування

Правова допомога

11.01.2021 | 08:35

І.Робота з багатодітними сім'ями.

Відповідно до «Єдиного банку даних багатодітних сімей м. Сміла», облік яких здійснюється відділом молоді та спорту, станом на 01.07.2020 на обліку перебувало  330 сімей, в яких виховувалася 1131 дитина; станом на 31.12.2020 – 360 сімей, в них виховується 1225 дітей.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 №209 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї», відділом молоді та спорту упродовж 2020 року продовжувалася робота щодо оформлення та видачі посвідчення дитини з багатодітної сім’ї та посвідчення батьків багатодітної сім’ї. Станом на 31.12.2020 оформлено та видано 74 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї та 32 посвідчення батьків багатодітної сім’ї. У зв’язку з тимчасовою відсутністю бланків посвідчення дитини з багатодітної сім’ї та з метою забезпечення права дитини на соціальний захист, упродовж липня - серпня видано 9 довідок, що підтверджували статус дитини з багатодітної сім’ї. Звіт про видачу посвідчень щомісяця направлявся до управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

На кожну багатодітну сім’ю оформлялися відповідні документи – «Соціальний паспорт багатодітної сім'ї» та «Картка обліку багатодітної сім'ї»; на кожну новоприбулу родину оформлявся «Додатковий список багатодітної сім'ї», що надавався до управління праці та соціального захисту населення, де сім’я вносилася до Єдиного державного реєстру пільговиків.

Упродовж оздоровчої кампанії дітей 2020 року охоплено оздоровчими послугами дітей із багатодітних сімей - 29; дітей із малозабезпечених сімей–12. Оформлено та направлено до Черкаської обласної державної адміністрації документи на 2 багатодітних жінок міста, які претендують на присвоєння почесного звання України «Мати - героїня».

За сприяння відділу молоді та спорту підготовлено та проведено 4 засідання координаційної ради виконавчого комітету міської ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми (січень, червень, вересень, листопад).

ІІ. Заходи з протидії насильству.

Щоквартально вносилися зміни до «Банку даних сімей, в яких скоєно насильство». Усього в Банку даних станом на 31.12.2020 перебуває 84 особи, які скоїли насильницькі дії упродовж 2020 року, з них повторних - 17. Усього кількість звернень щодо насильства в сім'ї, що надійшли протягом звітного періоду до Смілянського ВП ГУНПУ в Черкаській обл. - 101, з них по відношенню до дитини – 1, до жінок – 88, чоловіків – 12. З них кількість сімей, охоплених МЦСССДМ соціальним супроводом – 3, кількість осіб, охоплених  МЦСССДМ соціальними послугами з приводу насильства в сім'ї – 168.

Кількість здійснених службою у  справах дітей заходів з приводу захисту прав дитини від насильства – 19; кількість здійснених відділом молоді та спорту заходів із попередження насильства в сім'ї – 94.

Відповідно до «Спеціальних карток факту вчинення насильства в сім’ї», що надходили від Смілянського ВП ГУНПУ в Черкаській обл., відділом молоді та спорту організовувалися та здійснювалися відвідування сімей, до яких залучалися відповідальні працівники правоохоронних органів, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, голови квартальних комітетів. Усього здійснено 76 відвідувань сімей де встановлено факт вчинення насильства, повторних відвідувань – 8; два рейди у сім’ї багатодітних жінок, які претендують на присвоєння почесного звання України «Мати – героїня»; складено відповідні акти обстеження.

У закладах загальної середньої освіти, ДНЗ «Смілянський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів», Смілянському промислово – економічному коледжі ЧДТУ, Смілянському фаховому технологічному коледжі  НУХТ серед педагогічних працівників та батьків регулярно проводилися навчання, бесіди, батьківські збори з питань попередження насильства, зокрема, булінгу та насильства в сім'ї.

  На базі управління освіти, молоді та спорту міської ради  функціонує навчально-методичний центр практичної психології та соціології, що координує роботу соціально-психологічної служби  закладів освіти міста. Соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу упродовж 2020 року здійснювали 28 практичних психологів (із них у дошкільних навчальних закладах – 14 осіб, школах – 14 осіб), 15 соціальних педагогів, що становить 100% забезпечення відповідно до нормативу. Спеціалістами соціально-психологічних служб закладів здійснювалися соціально-психологічні  дослідження та анкетування, зокрема, з питань насильства, корекційно-розвиваюча, просвітницька та профілактична робота з питань профілактики насильства серед дітей та в сім'ї, проводилися систематичні обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей соціально незахищених категорій, здійснювалася психологічна підтримка з питань подолання психологічних травм у дівчат та хлопців, які постраждали від конфліктів.

      У 11 закладах освіти міста створені та діють соціально-психологічні театри.

Із 25 листопада до 10 грудня в м.Сміла проведено міський етап Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», в рамках якого проведено різноманітні тематичні заходи у закладах освіти різного рівня, бібліотечних закладах освіти та культуризаходи із залученням дітей та молоді (за умов дотримання карантинних вимог). За сприяння відділу молоді та спорту – вуличну акцію «Молодь проти насильства».

        У м. Сміла діє комунальний заклад «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» Черкаської обласної ради, що надає соціальні послуги та правову допомогу особам, які проживають в комунальному закладі в умовах денного стаціонару, зокрема, й для осіб, які постраждали від конфліктів, гендерно-зумовленого насильства(в основному, жінкам).

         Із метою запобігання торгівлі людьми за сприяння відділу молоді та спорту проведено 2 вуличні акції із розповсюдженням поліграфічної інформаційно-просвітницької продукції (липень і жовтень), на сайтах міської ради та Медіа – центру «Сміла» розміщені профілактичні інформаційно-просвітницькі відеоматеріали.

         За сприяння управління освіти, молоді та спорту, закладів освіти, закладів культури, міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, міськрайонноо центру зайнятості упродовж 2020 року також проводилися заходи, направлені на забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

ІІІ. Заходи з пропагування сімейних цінностей.

Із метою підтримки іміджу багатодітної сім’ї, популяризації сімейного способу життя та сімейних форм виховання підростаючого покоління упродовж  2020 року проведено:

у січні:за сприяння відділу культури та відділу молоді та спорту - новорічно – різдвяний  ранок  у міському будинку культури для дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей;

у березні:

- за сприяння відділу культури міська конкурсно – розважальна програма «Смілянська пані»;

- міський конкурс дитячої та юнацької творчості «Жінка – восьме диво світу»;

у травні (в режимі он-лайн):

- міський фотоконкурс «Моя сім'я – моє багатство».

у серпні (в режимі он-лайн):

- міський конкурс – фестиваль «Сузір’я талантів багатодітної родини – 2020».

Переможці конкурсів нагороджувалися пам'ятними подарунками та грамотами управління освіти, молоді та спорту, їх творчі керівники – подякою управління освіти, молоді та спорту.

Інформаційна та пропагандистська  робота щодо популяризації сімейного способу життя, формування національних сімейних цінностей, а також з питань здорового способу життя й збереження репродуктивного здоров'я  забезпечувалася під час проведення зустрічей зі школярами та студентами закладів освіти міста. З цією метою розповсюджено інформаційну тематичну промо-продукцію в кількості 30 екземплярів.

 

Відділ молоді та спорту  управління освіти, молоді та спорту

 

Реєстрація на сайті

Анонс тижня

 

 

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог " СТАТУТУ територіальної громади міста Сміли ".

Ознайомитися з статутом територіальної громади міста Сміли

можна в розділі "Нормативні документи / СТАТУТ МІСТА /Стаття  16. Звернення і петиції, місцеві ініціативи смілян"

В разі порушення вимог цього СТАТУТУ , Ваш голос не буде врахований.

Профіль у соціальній мережі

Державні інформаційні ресурси

 

Надання житлових субсидій

КЕС

 

ОБЮ

 

NSZU

 

covid-19

 

 

 

 

FM-РАДІО «ТЯСМИН» 106.4