Муніципальний розвиток

Асоціація міст України

Календар новин

пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд пн вт ср чт пт сб нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Онлайн-спостереження

Портал адміністративних послуг

Фонд соціального страхування

Правова допомога

06.01.2021 | 08:24

Упродовж 2019 – 2020 навчального року в закладах загальної середньої освіти діяли 45 спортивних гуртків та секцій; у СКХТ НУХТ –  5 гуртків; у ДНЗ «Смілянський ЦППРК» – 4 гуртки;

У 11 відділеннях дитячо-юнацької спортивної школи «Олімп» займалося 404 учня, з якими працювали 19 тренерів;

        У 11 спортивних гуртках Будинку дитячої та юнацької творчості працювали 13 тренерів (із них – 3 сумісники), займалося 529 вихованців.

Таким чином, зросла кількість спортивних гуртків і секцій: усього гуртків у закладах загальної середньої освіти, закладах вищої та професійної освіти, позашкільних закладах освіти у 2020 році – 76(у них займалося дітей та молоді – 1873 осіб) (Для порівняння: у 2016 році – 68 гуртків, у них 1647 дітей).

Упродовж 2020 року в місті розвивалися такі неолімпійські види спорту: хортинг, кунгфу, таеквон-до, кудо, шахи, шашки, традиційне карате, фунакошішотокан карате, годзю-рю карате, спортивний пішохідний туризм, футзал.

У дитячо-юнацькій спортивній школі «Олімп» функціонували такі відділення з неолімпійських видів спорту: годзю-рю карате, традиційне карате, фунакошішотокан карате, таеквондо (ІТФ), хортинг,роботу яких забезпечували 6 тренерів, займалося 146 вихованців.

У міському Будинку дитячої та юнацької творчості функціонували такі гуртки з неолімпійських видів спорту: «Шахи», «Шашки», «Кудо», «Спортивний пішохідний туризм», роботу яких забезпечували 4 керівники гуртків, займалося 222 вихованці.

У 2020 році проведені міські змагання з таких неолімпійських видів спорту: шашок, шахів, традиційного карате, годзю-рю карате, футзалу:

- відкритий Чемпіонат м.Сміли з футзалу на Кубок міського голови (січень-березень);

- дитячий шаховий турнірдо річниці визволення м.Сміла від нацистських загарбників (січень);

- відкрита новорічно-різдвяна першість м.Сміла з шахів серед дітей та учнівської молоді (січень); 

- турнір м.Сміла з шахів до Міжнародного дня шахів серед дітей та молоді до 18 років (липень);

- шахово-шашковий турнір м.Сміла серед дітей та молоді до Дня Незалежності України (серпень);

- відкрита першість м.Сміли з годзю-рю карате та шиайкемпо «Перша сходинка» (грудень);

- Кубок ДЮСШ «Олімп» з традиційного карате (грудень).

Серед дорослих та ветеранів проведені турніри та змагання з шахів до Дня Конституції України, Дня Незалежності України та Дня Збройних Сил України (шаховий клуб «Маяк»). У вересні 2020 року до Дня фізичної культури і спорту проведено урочисту церемонію нагородження «Герої спортивного року - 2019», на якій відзначено кубками та грамотами виконавчого комітету Смілянської міської ради переможців 15 різних номінацій.

До Дня фізичної культури і спорту кращі спортсмени та тренери міста були нагороджені грамотами та подяками виконавчого комітету Смілянської міської ради, управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА. У зв’язку з карантинними обмеженнями традиційні заходи і змагання були відмінені.

У місті функціонували спортивні клуби з таких неолімпійських видів спорту: карате («МОНАРХ», «Восток», «СПАРТА»), хортингу («ПРАЙД»), кунгфу («Аякс»), кудо («Торнадо»), шахів («Маяк», «Вертикаль»). Спортсмени міста брали участь у обласних та всеукраїнських змаганнях з шахів, карате, хортингу. За підсумками 2020 року, найбільша результативність у таких спортивних клубів: «ПРАЙД» (керівник Анатолій Левченко), «СПАРТА» (керівник Станіслав Ковбаса),«МОНАРХ»(керівник Сергій Пітенко).    

Смілянські спортсмени є постійними учасниками міських, обласних та всеукраїнських змагань. У чемпіонатах Україниз неолімпійських видів спорту юні спортсмени посіли такі призові місця:

1 місце – Стоколяс Ігор, 3 місце – Халявка Віталій з таеквон-до (ІТФ);

1-ші місця Кравчук Валерія, Мозуль Ігор, Довгий Данііл, Яцина Олег, Яцина Максим, Миронов Ростислав, Химич Артем, Лавренко Назар, Семончук Ігор, Пономаренко Ярослава з хортингу;

1-ші місця – Кухарик Іван, Коробченко Дарина, Сердюк Віталій і ЦаподойДаніл, 2-гі місця – Слинько Артем, Левченко Іван і Шишнєв Артем 3-ті місця –Ямковий Максим, Слободяник Антон і Краснюк Юлія – з фунакошішотокан карате

1місце - Довгий Данііл, два 1 місця - Кравчук Валерія, 1 і 3 місця - Миронов Ростислав, два 1 місця - Пономаренко Ярослав, 1 місце - Пожар Єкатеринау Всеукраїнському турнірі з хортингу «AZOV CUP 2020».

Дитячо-юнацька команда «Явір-Олімп» – переможець чемпіонату Черкащини з футзалу – 2019-2020р.р. серед юнаків U-13;срібний призер Кубку України з футзалу сезону 2020-2021 рр.серед юнацьких команд (U-11).

У Кубку України з футзалу  у категорії U-13 команда ДЮСШ «Олімп»  посіла 3 місце.

У 2020 році забезпечено участь смілян у онлайн-конкурсах комунальногозакладу Черкаської обласної ради «Черкаський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх»: у І і ІІетапах обласного конкурсу на кращого оповідача і кращого декламатора поезії на тему «Я люблю спорт!» в рамках Всеукраїнського спортивного свята «Веселі старти - творчі» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей (онлайн)» – I етап: 1 місце - Єременко Артем, 2 місце - Зайченко Ніколь, 3 місце - Дралов Андрій; ІI етап: 1 місце - Чукмаров Станіслав, 2 місце - Нестеренко Артем, 3 місце - Білан Микола; обласного спортивно-масового заходу в рамках Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я» (онлайн)»– 2 місце - родина Тараненків (школа №2), 3 місце - родина Артеменків (школа №10); фізкультурно-оздоровчого конкурсу «Burpee»(онлайн)–  2 місце - Чуприна Олександр.

Юні спортсмени, які посідали призові місця на всеукраїнських та світових змаганнях, отримували стипендію, що призначається провідним спортсменам  м. Сміла, нагороджувалися Подяками міського голови, їхні здобутки висвітлювалися у засобах масової інформації та на біг-бордах міста з метою популяризації фізичної культури і спорту, залучення населення до занять спортом.

Приділялася значна увага розвитку в м.Смілаолімпійських видів спорту, серед яких: футбол (серед дітей, дорослих і ветеранів), легка атлетика, важка атлетика, гімнастика спортивна, гімнастика художня, веслування на байдарках і каное, теніс настільний (серед дітей, дорослих і ветеранів), теніс, баскетбол, вільна боротьба, дзюдо, волейбол. Упродовж року спортсмени міста брали участь у змаганнях міського, обласного та Всеукраїнського рівнів: футболу, баскетболу, волейболу, тенісу, настільного тенісу, легкої атлетики, важкої атлетики, гімнастики спортивної, веслування на байдарках і каное, гімнастики художньої.

У дитячо-юнацькій спортивній школі «Олімп» у відділеннях з олімпійських видів спорту займається 263 учня, з якими працюють 11 тренерів. Пріоритетними видами спорту є футбол, веслування на байдарках і каное, гімнастика спортивна, легка атлетика, важка атлетика, теніс. Тренери-викладачі відділень постійно беруть участь у навчальних семінарах та нарадах, які проводять Федерації з видів спорту: футболу, легкої атлетики, вільної боротьби та переймають досвід роботи, беруть участь у змаганнях і навчально-тренувальних зборах.

У міському БДЮТ створені умови для розвитку фізкультурно-спортивного напрямку, до якого відносяться такі гуртки з олімпійських видів спорту: «Баскетбол», «Футбол», «Веслування на байдарках і каное», «Вільна боротьба», «Юні гімнасти», «Настільний теніс». Усього в спортивних гуртках БДЮТз олімпійських видів спорту працює 10 тренерів, займається 374 дитини. Керівники гуртків проводять майстер-класи з вільної боротьби, баскетболу, настільного тенісу як для вихованців творчих об’єднань БДЮТ, так і для учнів закладів освіти.

Смілянські спортсмени є постійними учасниками міських, обласних, всеукраїнських змагань.У 2020 році спортсмени ДЮСШ «Олімп» брали участь у 15 чемпіонатах та кубках Черкаської області, 12 чемпіонатах та кубках України, 5 всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту, що культивуються в спортивній школі. У чемпіонатах України вихованці ДЮСШ «Олімп» посіли: Кузьміна Ліза – 3 та 6 місця з важкої атлетики (двоборство); Морозова Надія – 2 місце, Король Аліна – 7 місце з легкоатлетичних метань; Грязнов Богдан, Лютий Максим – 4-те місце (К-2 -1000), Красноштан Єгор, Сокуренко Єгор – 2-ге місце (К-2 -1000), Красноштан Єгор, Сокуренко Єгор – 1-ше місце (К-2 -200), Конопленко Ігор та Синьогуб Влад – 3 місце (К-4, 200 м) та 2 місце (К-2, 3 км), Сторчак Максим та Присяжний Олег – 3 місце (С-4, 200 м та 500 м), Завгородній Денис – 2 місце (К-2, 200 м)  з веслування на байдарках і каное. Смілянська дитячо-юнацька футбольна команда «ОЛІМП» стала переможцем турніру з футболу EDNIST' CUP-2020 (юнаки 2006 р.н.). Юні спортсмени БДЮТ посіли: в ваговій категорії 45 кг  - 3 місце Губанов Дмитро, а в 48 кг - 3 місце Боруц Ростислав у Всеукраїнському турнірі з боротьби вільної серед кадетів (2003-2004 рр.н.) пам’яті дворазового чемпіона світу І. Шемякіна; 2 місце -  РузієваЗаріна  у Всеукраїнському турнірі з боротьби вільної серед юнаків та дівчат 2003-2004 р.н., на призи благодійного фонду Устина Мальцева «Наші надії»; 2 місце -  Губанов Дмитро, 3 місце - Боруц Ростислав у Чемпіонаті України з боротьби вільної серед кадетів та кадеток (2003-2004 р.н). Дитячо-юнацька команда «Явір-Олімп» стала срібним призером Козацького фестивалю футболу серед юнацьких команд (U-10).

Протягом року в м. Сміла проведено такі змагання з олімпійських видів спорту: Відкритий чемпіонат м. Сміла з волейболу «Патріоти Смілянщини – рідній Україні», відкриту першість м. Сміли з гімнастики спортивної пам’яті І.І. Кучеренка, Чемпіонат м. Сміла з вуличного баскетболу (стрітболу) до Дня молоді, відкритий міський дитячо-юнацький турнір з футболу «Діти  за мир» - 2020 у трьох вікових категоріях,Відкритий міський дитячо-юнацький турнір з футболу «Кубок Явора - 2020», відкриті змагання з веслування на байдарках і каное серед ветеранів «Тясминська регата», відкриту першість ДЮСШ «Олімп» м. Сміла з тенісу серед юнаків та дівчат,відкриту першість ДЮСШ «Олімп» з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат, присвячена 65-ій річниці заснування ДЮСШ «Олімп», відкритий Кубок області з веслування на призи срібного призера Олімпійських ігор Олександра Мотузенка, відкритий Чемпіонат м. Сміла з пляжної боротьби серед юнаків та дівчат, відкритий турнір м. Сміла з баскетболу  пам’яті Б.М. Гударенка. У зв'язку з карантинними обмеженнями, не організовувалися міські спортивні змагання з футболу, тенісу настільного,  легкої атлетики.

У місті функціонували спортивні клуби з таких олімпійських видів спорту: футбол (дитячо-юнацький футбольний клуб «Явір», футбольний клуб «Сміла», футбольний клуб «Патріот»), дзюдо («Олімпійські надії»), вільна боротьба («Вольнік»), веслування на байдарках і каное (дитячо-юнацький спортивний клуб «Локомотив»).

Здійснювалася тісна співпраця зфізкультурно-спортивним клубом «Локомотив», Федерацією футболу м. Сміла та обласними Федераціями з футболу,веслування на байдарках і каное, легкої атлетики, вільної боротьби

 

 Охоплення населення спортивно-масовою та фізкультурно-оздоровчою роботою. Фінансове забезпечення.

1) На території міста працювало 13 таких спортивних клубів: спортивно-оздоровчий центр «Аякс», «Восток», «Монарх», шаховий клуб «Маяк», дитячо-юнацький фізкультурно-спортивний клуб «Локомотив»,  фізкультурно-спортивний клуб станції ім.Т.Шевченка «Локомотив», «Прайд», «Спарта», «Торнадо», футбольний клуб «Явір», футбольний клуб «Сміла», футбольний клуб «Патріот», ГО «Федерація таеквандо», «Олімпійські надії».

2) Фізкультурно-спортивна робота проводилася у 19 підприємствах і організаціях, задіяні біля 700 осіб  (1,2% до загальної чисельності сталого населення міста). Нажаль, щороку ця цифра зменшується;

3) У 76 гуртках спортивно-фізкультурного спрямування при закладах освіти різного рівня та позашкільних закладах займалося дітей та молоді – 1873 особи.

Усього закладів в м.Сміла, що здійснювали упродовж 2020 року спортивно-масову та фізкультурно-оздоровчу діяльність – 64, в них кількість осіб, які займалися фізичною культурою і спортом становить 12 тис. 230 особи (21 % до загальної чисельності сталого населення міста). Найкращі умови для реабілітаційних і профілактичних занять фізичною культурою і спортом у режимі робочого дня створені Шевченківською  дирекцією залізничних перевезень; належну увагу спортивно-оздоровчій роботі також приділяють профспілки галузей освіти, культури, «Укрпошти», правоохоронних органів.

За місцем проживання та масового відпочинку громадян проводилися змагання, турніри, спортивно – оздоровчі заходи до Дня визволення м.Сміла від нацистських загарбників, Дня виведення військ з території Афганістан, Дня молоді, Дня Незалежності України, Дня міста, Дня фізичної культури та спорту тощо. За місцем проживання населення функціонували спортивно-оздоровчі клуби «АtletikGim», «Спарта».

Упродовж 2020 року усього проведено та забезпечено участь у 145 спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходах, залучено близько 6,3 тис. спортсменів.

На проведення міських та забезпечення участі в обласних і всеукраїнських змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту у 2020 році використано коштів місцевого бюджету  – 572,3 тис. грн.

У 2020 році присвоєно 112 спортивних розрядів, зокрема: 3 – «Кандидат в майстри спорту України»; 12 – «Перший спортивний розряд»; 97 –  ІІ, ІІІ та масові розряди.

У 2020 роціу м. Сміла призначено стипендію з міського бюджету 29 провідним спортсменам м. Сміла та одноразову грошову винагороду їхнім тренерам. 

 

Розвиток спортивної інфраструктури.

Приділена увага збереженню та розширенню наявної  спортивної бази міста. Для  проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи діють: спорткомплекс «Юність», стадіони «Локомотив» і «Авангард», 31 спортивний майданчик, 3 тенісні корти, 16 спортзалів, 1 футбольне поле, 8 фізкультурно-оздоровчих приміщень з тренажерним обладнанням, 4 спортивні майданчики зі штучним покриттям. До спортивних споруд мають вільний доступ жителі міста незалежно від віку й статі, а також люди з обмеженими можливостями. У квітні, у зв’язку з карантинними обмеженнями,  місячник з облаштування спортивних споруд «Спорт для всіх – спільна турбота» не проведено. Проте, видані відповідні накази управління освіти, молоді та спорту щодо організації роботи з підготовки та експлуатації фізкультурно-оздоровчих та спортивних споруд у весняно-літній та осінньо-зимовий період, складені відповідні акти.

За кошти місцевого бюджету придбано спортивного інвентарю на суму 314,6 тис. грн. (футбольний та легкоатлетичний інвентар, інвентар для таекван-до, човен спортивний каное (С1), човен спортивний байдарка четвірка (К4), човен спортивний байдарка одиночка (К1)).

У 2020 році на комплексний капітальний ремонт будівлі легкоатлетичного манежу та благоустрій території спорткомплексу «Юність» Смілянської ДЮСШ «Олімп»(за адресою: вул. Мічуріна, 43) виділено кошти ДФРР у сумі 3003,951 тис. грн., а з місцевого бюджету 1183,773 тис. грн.

У м. Сміла у 2020 році виготовлено проєктно-кошторисну документацію за об’єктом «Нове будівництво міні-футбольного майданчика з синтетичним покриттям «штучна трава» на території Смілянського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15» Смілянської міської ради Черкаської області за адресою: вул. Кармелюка, 38, м. Сміла Черкаської обл.». Станом на 1 грудня 2020 року виконано 10% від усього об’єму робіт.

У всіх закладах освіти утримувалися в належному стані надвірні спортивні споруди, спортивні майданчики, спортивні зали. У школі №13 збережена лижна база, що дозволяє взимку проводити заняття з лижної підготовки.

 

Відділ молоді та спорту  управління освіти, молоді та спорту

 

Реєстрація на сайті

Анонс тижня

21 квітня

16-00 Засідання постійної комісії з питань місцевого самоврядування 

22 квітня

10-00 Засідання постійної комісії з питань земельних відносин

14-30 Засідання виконавчого комітету міської ради, Мала зала Будинку рад 

23 квітня

11-00 Засідання профільної бюджетної комісії

 

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог " СТАТУТУ територіальної громади міста Сміли ".

Ознайомитися з статутом територіальної громади міста Сміли

можна в розділі "Нормативні документи / СТАТУТ МІСТА /Стаття  16. Звернення і петиції, місцеві ініціативи смілян"

В разі порушення вимог цього СТАТУТУ , Ваш голос не буде врахований.

Профіль у соціальній мережі

Державні інформаційні ресурси

 

Надання житлових субсидій

КЕС

 

ОБЮ

 

NSZU

 

covid-19

 

 

 

 

FM-РАДІО «ТЯСМИН» 106.4