Суть звернення:
Не допустити будівництва ГЕС на Яхновій греблі у Смілі до введення в дію Закону України "Про оцінку впливу на довкілля"!
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора):
Сорочан Максим Анатолійович
Виберіть категорію:
Екологія
Статус:
На розгляді
Петиція:
Дата початку збору підписів:
06.09.2017
Залишилось днів:

Тясмин є річкою, яка зарегульована ставками та водосховищем, місцями каналізована, що позначається на зниженні проточності водойми, а відтак – на процесах природного її оновлення. Межень 2017, вже можна констатувати, став згубним для водної артерії. В той час, коли ми б мали думати про оздоровлення Тясмина, чомусь повертаємося в минуле століття, згадуючи про зарегульованість річок гідроелектростанціями. ГЕС - це не альтернативне джерело енергії, ми маємо її мислити як ще один регулятор річкового стоку, який негативно позначається на водоймі та екологічній стабільності регіону. Підтоплення, деградація та зникнення біотопів, скорочення трофічних ланцюгів, зниження чисельності риб та інших водних тварин, зникнення місць гніздування птахів, в той же час підвищення активності шкідливих комах – ці та інші явища можуть стати реальністю у разі будівництва ГЕС на Тясмині. Достеменно невідомо, які будуть наслідки будівництва електростанції, економічна доцільність, екологічний вплив на навколишнє природне середовище. Цього року прийнятий Закон України "Про оцінку впливу на довкілля", який встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на навколишнє середовище, спрямованої на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Закон вводиться в дію 18.12.2017. Вважаємо, що наміри з розміщення ГЕС на Тясмині потребують висновку з оцінки впливу на довкілля. Тому жодні роботи з будівництва електростанції не повинні розпочатися до введення в дію Закону України "Про оцінку впливу на довкілля"!

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:
34 з 150 необхідних
На розгляді
Перелік осіб, які підписали електронну петицію
Час голосування: