Закрити

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ

 

№ з/п

Найменування закладу культури

Директор закладу

Адреса

Телефон

1.

Смілянський міський будинок культури

Шулежко Анатолій Іванович

м. Сміла, вул. Соборна, 100

2-47-67

2.

Смілянський міський краєзнавчий музей

Вілентко Надія Анатоліївна

м. Сміла, вул. Соборна, 98

4-24-42

3.

Смілянський міський парк культури і відпочинку

Хандусь Вікторія Володимирівна

м. Сміла, вул. Перемоги, 37

2-45-49

4.

Смілянська міська централізована бібліотечна система

Огус Ірина Анатоліївна

м. Сміла, вул. Незалежності, 22

2-45-22

5.

Будинок культури ім. Т. Шевченка

Виговська Світлана Володимирівна

м. Сміла, вул. Кременчуцька, 6

5-24-62

6.

Смілянська дитяча школа мистецтв

Щирбул Світлана Іванівна

м. Сміла, вул. Незалежності, 20

2-45-95

7.

Смілянська дитяча музична школа №2

в.о. директора Ярошенко Анна Олександрівна

м. Сміла, вул. Захисників України, 2

3-71-07

8.

Клуб М. Яблунівки

Швед Ірина Юріївна

м. Сміла, вул. І.Мазепи, 64

3-49-06

9.

Клуб Гречківки

Хавренок Людмила Степанівна

м. Сміла, вул. Громова, 81

 

Смілянський міський краєзнавчий музей

  • 20700, м. Сміла, вул.  Соборна, 98.

Смілянський міський краєзнавчий музей створено 25 грудня 1967 року рішенням Смілянського міськвиконкому, як музей на громадських засадах. Музей стає методичним та ідеологічним центром створення і становлення подібних музеїв-супутників на цілому ряді підприємств і організацій, музейних кімнат в навчальних закладах. У грудні 1970 року історико–краєзнавчому музею присвоєно звання «народного». Згодом музей було перетворено у філію Кам’янського літературно-меморіального музею ім. О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського. За рішенням облвиконкому №81 від 22.04.1991 року народному історико-краєзнавчому музею надано статус державного музею.

Музей є пам’яткою архітектури місцевого значення. Він зберігає безцінну історико-культурну та етнографічну спадщину українського народу, яка має колосальний потенціал для освітньо-виховної діяльності.

На даний час музейна колекція налічує 8100 предметів, серед яких: археологічні, природничі і письмо-друковані предмети, нумізматика, фото, етнографія, меморіальні речі. У 3-х залах музею розміщено 13 експозицій, що дають інформацію про історію розвитку, природу, побут та видатних людей рідного краю.

                   Працівники музею проводять лекції на суспільно-політичні та історико-краєзнавчі теми в загальноосвітніх школах міста, технікумі, територіальному центрі реабілітації пенсіонерів інвалідів, територіальному об’єднанні українського товариства сліпих.

В музеї проходять зустрічі з визначними постатями – нашими земляками, ветеранами другої світової війни, колишніми воїнами – афганцями, учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Краєзнавчим музеєм ведеться пошуково - краєзнавча робота з метою збереження та вшанування пам'яті про захисників вітчизни по виявленню невідомих до сьогоднішнього дня імен загиблих воїнів, які брали участь у визволенні міста під час другої світової війни, про колишніх в'язнів які перебували в шталагах на території міста під час окупації.

Однією з форм науково – освітньої роботи в музеї є проведення історико-краєзнавчих, природничо-географічних, літературознавчих вікторин, творчих конкурсів.

З кожним роком збільшується кількість відвідувачів музею, що свідчить про підвищення інтересу до історичного минулого нашого краю. Щорічно в музеї проводиться більш як 200 екскурсій: тематичні, оглядові. Працівники краєзнавчого музею розроблюють та втілюють в життя пішохідні екскурсії «Вулицями рідного міста», комбіновану екскурсію по місту «Бобринськими шляхами міста Сміли. Минуле і сьогодення» для школярів, дорослих та гостей міста.

В музеї надаються консультації з питань краєзнавства місцевим засобам інформації, закладам освіти і культури. Здійснюється методична допомога музеям на громадських засадах.

Краєзнавчий музей в плані культурно-освітньої діяльності тісно співпрацює з клубом народних ремесел до якого входять майстри декоративно-ужиткового мистецтва. Відвідувачі мають змогу оглянути роботи майстрів на персональних виставках, які проходять в краєзнавчому музеї. Народні майстри діляться своїм досвідом із усіма охочими, передають навики майстерності молодому поколінню проводять майстер – класи з різних видів народної творчості.

У музеї можна почути та побачити багато цікавого про давнє минуле Сміли і Смілянщини, ознайомитися з цікавими експонатами, отримати ту чи іншу консультацію, щодо питань історії та краєзнавства.

Будинок культури ім. Т. Шевченка

  • 20700, м. Сміла, вул. Кременчуцька, 6.

Історична довідка: (Із слів колишнього завідуючого вагоном-музеєм станції ім. Т. Шевченка  Рендоренко О.О.)

Будинок культури залізничників знаходився на місці теперішньої Шевченківської дирекції залізничних перевезень, введений в експлуатацію у 1953 році. Будувався колективом будівельно-відбудівничого поїзда №527, яким Керував Новицький Олександр Степанович, прораб - Плахіда Костянтин Іванович.

Очолював заклад з 1945 по 1950 рік Лариса Матвіївна Ковтун, фронтовичка, капітан загальновійськової служби, начальник концертної агітаційної бригади прифронтової зони та на передових позиціях під час другої світової війни.

До 1963 року будинок культури знаходився на місці дитячого садочка №57.

З 10.10.1963 по 01.09.1995 рік директором Будинку культури був Тарасенко Борис Андрійович,

з 1995 до 2006 рр. - Нечипоренко Алла Михайлівна,

З 2006 року і по цей час Виговська Світлана Володимирівна.

Будинок культури ім. Т. Шевченка до 2002 року підпорядковувався  Шевченківській дирекції залізничних перевезень, іменувався будинок культури залізничників.

З 2002 року заклад був переданий в комунальну власність міста. Завдяки тому, що вузлова станція носить ім’я великого Кобзаря, було запропоновано і прийнято рішення назвати  будинок культури на честь Тараса Григоровича Шевченка.

З часу його відкриття і до сьогодення, відповідно до положення заклад культури, забезпечує культурно-масову діяльність, збереження і розвиток інтересів та духовних запитів жителів мікрорайону.

Будинок культури надає методичну і практичну допомогу у проведенні культурно-мистецьких заходів закладам освіти та підприємствам розташованим в мікрорайоні.

БК знаходиться у підпорядкуванні відділу культури виконавчого комітету Смілянської міської ради.

 

Напрямки роботи, завдання, функції:

Основним завданням є розвиток аматорської народної творчості в усій багатоманітності її видів та жанрів, розкриття творчих здібностей і обдарувань людей.

3береження, відродження культурної спадщини українського народу, а також культури інших національних груп, що проживають на території міста, зміцнення національного співробітництва в сфері аматорської творчості та культурно-виховної роботи. Підтримка соціально-значимих ініціатив, любительських об'єднань та клубів за громадсько-політичними, науково-технічними, екологічними, художньо-естетичними та іншими інтересами.

Створення необхідних умов для нерегламентованого дозвіллєвого спілкування, відпочинку і розваг жителів міста.

 

Аматорські колективи:

 Народний аматорський ансамбль сучасного-бального танцю «Роксолана» створений у 1991 році. На даний час керівником  колективу є фахівець хореограф-постановник Тетерещенко Лілія Олександрівна.

Колектив має програму, з якою систематично виступає на святах та культурно-масових заходах міста, виїздить до виробничих колективів залізниці. За даний період колектив був неодноразовим призером у змаганнях в категорії данс-шоу, як в ансамблевому так і в сольному виконанні. Вихованці ансамблю є призерами міських, обласних та всеукраїнських турнірів.

Для визначення засвоювання й прогресу в навчанні дітей для їхніх батьків проводяться відкриті заняття. Наприкінці року проходять заліки. На підставі цих звітів діти переводяться до підготовчих до концертних та власне концертних груп. Якщо дитина не здала залік, не була присутня на звіті або не засвоїла програму, вона може пройти повторний курс.

На базі НАБТ «Роксолана» працює любительський оздоровчо-танцювальний клуб «Тим, кому за 20..» (оздоровча гімнастика, східний та бальний танець).

Народний аматорський хор ветеранів війни і праці «Гвоздика» - об'єднав  ветеранів залізничного транспорту та колишніх працівників СЕМЗ (Смілянський електромеханічний завод) шанувальників та любителів пісні.

Звання народного колектив отримав у 1992 році.

На даний час хором ветеранів керує Чабан Віктор Якович - кваліфікований спеціаліст, наполеглива та творча людина. Керівнику хору в організаційних та творчих питаннях допомагає староста колективу - Мельниченко Валентина Іванівна.

Учасники - люди різних національностей, характерів, освіти, виховання, життєвого досвіду об'єднала любов до пісні.

На сьогодні колектив є активним учасником культурно-масових заходів не тільки мікрорайону, а й загальноміських заходах зі своєю програмою відвідує школи, інтернати, «червоні куточки» підприємств залізниці. Хор ветеранів пропагує патріотичну та народну пісню. При колективі діють жіночий та чоловічий вокальні ансамблі, а також малі форми: дуети, тріо, соло. Колектив завжди працює над поповненням репертуару та виконавською майстерністю.

Вокальний  ансамбль  «Вербиченька» розпочав роботу з вересня 2007 року. Керівник - Мороз Наталія Петрівна. Аматорів об’єднує любов до пісні. В репертуарі ансамблю українські народні пісні та пісні сучасних композиторів.  Ансамбль «Вербиченька» брав участь у багатьох заходах, які проходили в будинку культури та місті.

Дитяча аматорська школа театральної майстерності.

Аматорську школу театральної майстерності очолює Осадча Тетяна Василівна. До складу колективу входять діти шкільного віку.

Акторська майстерність - наука, основним завданням якої в позашкільній установі є в першу чергу постановка вистав з вітчизняного та зарубіжного класичного драматичного надбання людства, якій передує, та яку, на всьому протязі навчання супроводжує вивчення спеціальних фахових прийомів та супутніх дисциплін.

Аматорська школа театральної майстерності має свої особливості - виховує самих учасників сценічних видовищ, служить для розвитку їх творчих сил. Проводяться заняття з хореографії (сценічного руху), сценічної мови, акторської майстерності, уроки з гриму. Розвиток творчих здібностей учасників аматорської школи театральної майстерності набувається за допомогою практичної діяльності гуртківців разом з теорією театрального мистецтва.

До репертуару АШТМ входять вистави, мініатюри, композиційні побудови, діти беруть участь у культурно-масових заходах, приймають участь в різноманітних шоу-програмах.

Завданням керівника є поглиблення знань дітей з історії українського та світових театрів; ознайомлення з сучасним мистецтвом театральної дії; розвиток в дітях стійкий інтерес до театрально-ігрової діяльності; навички сценічної майстерності.

Клуб любителів танцю «Шторм»  керівник - Селіванов Максим Миколайович.

Колектив створений у 1999 році, має приміщення для занять, сценічні костюми. Є учасниками всеукраїнських, міжнародних та обласних змагань з сучасної хореографії в стилях хіп-хоп, брейк-данс, хаус, джаз-фанк... Тренери є чемпіонами України в даних напрямках.

 

Наразі матеріали класифіковані цим терміном відсутні.

Реєстрація на сайті

Анонс тижня

14 травня

VII відкритий міський інклюзивний турнір з настільного тенісу, присвячений пам`яті Героя України В`ячеслава Чорновола, Спортивний зал Центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів 

 

Про електронні петиції

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог " СТАТУТУ територіальної громади міста Сміли ".

Ознайомитися з статутом територіальної громади міста Сміли

можна в розділі "Нормативні документи / СТАТУТ МІСТА /Стаття  16. Звернення і петиції, місцеві ініціативи смілян"

В разі порушення вимог цього СТАТУТУ , Ваш голос не буде врахований.

Профіль у соціальній мережі

Державні інформаційні ресурси

 

Надання житлових субсидій

КЕС

 

ОБЮ

 

NSZU

 

covid-19

 

 

 

 

FM-РАДІО «ТЯСМИН» 106.4