25.11.2020 | 09:07

Зміни до правил ПДР стосуються пішоходів, велосипедистів і пасажирів таксі

В Україні почали діяти зміни до правил дорожнього руху, які Кабінет міністрів затвердив ще 11 листопада. Згідно з новими правилами, пішоходи зобов’язані носити світловідбивальні елементи в темну пору доби, а пасажири таксі повинні бути пристебнутими пасками безпеки навіть під час поїздки в населеному пункті,повідомив у вівторок, 24 листопада, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

«Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати», – пояснив Білошицький.

Він наголосив, що не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Крім того, відтепер пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям в темну пору доби або за умови поганої видимості, повинні обов’язково мати на одязі світловідбивальні елементи. Раніше така опція була «за можливості» – пішоходу треба було просто «виділяти себе», аби його помітив водій, пише «Громадське».

Також зміни до правил дорожнього руху дозволили велосипедистам рух смугою для громадського транспорту. В уряді вважають, що такі зміни розвивають велосипедну інфраструктуру та зменшують травматизм серед велосипедистів. Це пояснюють тим, що громадський транспорт рухається зі швидкістю в середньому 20 км/год, натомість звичайні автівки – 50 км/год. Велосипедисти можуть тепер не лише рухатися, а й зупинятися на цій смузі.

Також змінився вигляд трьох дорожніх знаків: «Кінець дороги з удосконаленим покриттям» став називатися «Зміна покриття»; «Вид транспортного засобу» відтепер показує ваговоз ззаду, а не збоку; а «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» став «Табличкою оранжевого кольору» — у буквальному сенсі.

19 січня

ВОДОХРЕЩА

Служби та освячення води на подвір`ї православних церков міста

20 січня

15-00 Засідання постійної комісії з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції

21 січня

14-00 Засідання профільної комісії міської ради з гуманітарних питань

14-30 Обговорення проєктів рішень у постійних комісіях

22 січня

День Соборності України

10-00 Покладання квітів до пам`ятника Т.Шевченку,    Привокзальна площа залізничної станції ім. Т.Шевченка

10-30 Покладання квітів до пам`ятного знаку Смілянському полковнику   Вільного козацтва Якову Водяному, Привокзальна площа Північного вокзалу станції ім. Т.Шевченка

Шановні користувачі сайту, якщо Ви бажаєте створити нову петицію, або проголосувати за  вже створену, то дотримуйтесь вимог " СТАТУТУ територіальної громади міста Сміли ".

Ознайомитися з статутом територіальної громади міста Сміли

можна в розділі "Нормативні документи / СТАТУТ МІСТА /Стаття  16. Звернення і петиції, місцеві ініціативи смілян"

В разі порушення вимог цього СТАТУТУ , Ваш голос не буде врахований.

Надання житлових субсидій

NSZU