Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради інформує громадян, що потребують надання соціальних послуг, про перелік соціальних послуг, що можуть надаватися структурними підрозділами системи соціального захисту населення.

Територіальний центр надання соціальних послуг надає такі соціальні послуги:

догляд вдома;

соціальна адаптація.

Територіальний центр забезпечує здійснення своїми структурними підрозділами надання соціальних послуг:

громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири  місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Відділення соціальної допомоги вдома територіального центру утворено для надання соціальних послуг за місцем проживання громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV і V групу рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:

громадянам похилого віку;

інвалідам (які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;

хворим (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).

Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

Відділення денного перебування територіального центру утворено для надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), що частково втратили здатність до самообслуговування на день.

Відділення обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

Відділення денного перебування надає такі послуги:

соціальна адаптація;

перукарські послуги.

У центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Барвінок» діти з обмеженими можливостями здоров'я проходять соціальну реабілітацію, психолого-педагогічну корекцію, фізичну реабілітацію (масаж, ЛФК), отримують медичний супровід, професійну орієнтацію. Кожна сім'я, яка звертається по допомогу, отримує всі необхідні реабілітаційні, медичні, оздоровчі послуги відповідно до проведеного тестування та можливостей дитини на основі складеного індивідуального плану.

Смілянський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відповідно до покладених на нього завдань здійснює заходи щодо:

виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

соціальної та/або психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;

соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;

соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;

проводить оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає види соціальних послуг та методи соціальної роботи;

надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми та у разі потреби здійснює їх соціальний супровід;

за повідомленням установ виконання покарань здійснює соціальний патронаж осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин.

Стосовно отримання путівки на влаштування до будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, геріатричного пансіонату, пансіонату для ветеранів війни і праці, психоневрологічного інтернату, дитячого будинку-інтернату або молодіжного відділення дитячого будинку-інтернату необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради або до Центру надання адміністративних послуг.

За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради за адресою: м.Сміла, вул. М.Дорошенка, буд.4., каб. № 5,10, тел. 2-47-74,          2-44-87.