Закрити

          Асоціація управителів житла активно працює над формуванням та розвитком конкурентного та професійного ринку управління багатоквартирними будинками в Україні.

Однією з умов формування професійного ринку управління багатоквартирними будинками в розвинених Європейських країнах є підтвердження фахівцями свого фахового рівня в акредитованих органах сертифікації персоналу.

Так, з 01 січня 2019 року в Україні також було впроваджено норму з обов’язкової професійної атестації управителів багатоквартирних будників.

Згідно частини 5 статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» кожен управитель - юридична особа зобов’язаний мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)", а управитель -фізична-особа підприємець зобов’язаний самостійно пройти професійну атестацію або мати у штаті за трудовим договором щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)".

Асоціацією управителів житла спільно з Інститутом муніципального менеджменту було ініційовано внесення змін до деяких нормативно-правових документів з метою розширення кола осіб, які можуть бути допущеними до проходження професійної атестації та скасування обов'язкового проходження навчання управителями.

Тож на прохання професійної спільноти, Міністерством розвитку громад і територій України прийнято наказ від 30.10.2019 № 252
«Про внесення зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів»)», яким змінено кваліфікаційні вимоги до осіб, що можуть бути допущені до проходження професійної атестації за професією «Менеджер»
(управитель) житлового будинку (групи будинків).

Таким чином, згідно вищевказаного наказу Мінрегіону на сьогодні встановлено такі кваліфікаційні вимоги до осіб, що бажають пройти процедуру професійної атестації:

- Вища освіта другого(магістерського) рівня у галузі управління та адміністрування без вимог до стажу роботи; або перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, стаж роботи у галузі житлово-комунального господарства не менше 5 років; або другий (магістерський) рівень вищої освіти, стаж роботи у галузі житлово-комунального господарства не менше 2 років».

Після прийняття даного наказу Орган сертифікації персоналу «Інститут муніципального менеджменту» пройшов процедуру розширення акредитації в Національному агентстві з акредитації України та отримав право здійснювати процедуру професійної атестації згідно кваліфікаційних вимог до заявників, встановлених наказом Мінрегіону № 252.

Слід підкреслити, що сьогодні для проходження професійної атестації заявникам потрібно мати повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) та не менше двох років досвіду роботи у галузі житлово-комунального господарства або мати базову вищу освіту (бакалавр) та не менше п’яти років досвіду роботи у галузі житлово-комунального господарства.

         Подати заявку та отримати більш детальну інформацію про дати проведення професійної атестації, вартість тощо., можна по телефону:
(093) 392-16-22 або шляхом надсилання листа на ел. пошту:
info@auz.org

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

23.05.2024 о 9.00 - засідання комісії з питань освіти;

23.05.2024 о 10.00 - засідання земельної комісії;

23.05.2024 о 10.00 - засідання бюджетної комісії;

23.05.2024  о 14.30 - чергове засідання виконавчого комітету;

24.05.2024 о 14.30 - засідання комісії з питань самоврядування;

29.05.2024 о 10.00 - чергова сесія

 

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13 

Блок радіо тясмін

Слухати онлайн

ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА ЧЕРКАСЬКИЙ ВИМІР

Безплатна правнича допомога