05.02.2021 | 09:31

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт, яким дозволяється використання цифрових паспортів нарівні з паперовими, інформують у Міністерстві та Комітеті цифрової трансформації України.

Мінцифра будує цифрову державу, яка перетворює державу на зручний сервіс для людей. Україна — одна з перших країн у світі, яка у квітні минулого року запустила цифрові паспорти у мобільному застосунку Дія.

ID- картками сьогодні можуть користуватися приблизно 5 млн українців, а закордонним паспортом у смартфоні — до 16 млн.

До цього користування паспортами в Дії регулювалося Постановою Кабінету Міністрів. Прийняття цього законопроєкту підвищує статус використання е-паспортів на юридичному рівні.

Цифрові паспорти буде можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Також схвалений законопроєкт визначає термінологію, зокрема застосування е-паспортів.

23 червня

14:30 Засідання виконавчого комітету (мала зала Будинку рад)

24 червня

10:00  Сесія міської ради (сесійна зала Будинку рад)